17-4PH Kg Başına Fiyat 2026: Form, Durum ve Sertifikaya Göre
Oct 09, 2026
17-4PH Fiyat 2026: Form, Durum ve Sertifikaya göre USD/kg
Ticari 17-4PH çalışmalarıSıcak-haddelenmiş çubuk için kg başına 3,00–5,50 ABD dolarıVePlaka için 4,80–8,00$/kg(FOB Çin, EN 10204 3.1). Sayı tırmanıyorDövme flanşlar için 8–16 ABD Doları/kg ve işlenmiş boru bağlantı parçaları için 9–18 ABD Doları/kgveTam AMS 5643 havacılık izlenebilirliği talep ettiğinizde kg başına 15–28 ABD doları. Üç şey fiyatı her şeyden daha fazla etkiler:ürün formu,ısı-işlem koşulu(Koşul A yerine eski satın almak kabaca %5-20 ekler) vesertifika seviyesi(AMS sertifikası ticari fiyatı iki katına çıkarabilir).
17 4 ph paslanmaz çelik fiyat listesi (2026, FOB Çin)
Bunlar standart ticari ve ihracat dereceleri için gösterge bütçe aralıklarıdır. Gerçek teklifiniz boyuta, duruma, sertifikalara ve miktara bağlıdır.
|
Ürün Formu |
Tipik Durum |
Sertifikasyon |
Fiyat Aralığı (USD/kg) |
|
Sıcak-haddelenmiş yuvarlak çubuk (siyah) |
A / H1150 |
TR 10204 3.1 |
$3.00 – 5.50 |
|
Soyulmuş / cilalanmış yuvarlak çubuk |
A / H900 |
Ticari – AMS 5643 |
$5.50 – 12.00 |
|
Sıcak-haddelenmiş levha |
A |
TR 10204 3.1 |
$4.80 – 8.00 |
|
Soğuk-haddelenmiş sac |
A |
Reklam |
$5.50 – 9.50 |
|
Hassas-zemin plakası |
A / H900 |
Sıkı tolerans / AMS |
$8.50 – 15.00 |
|
Dikişsiz boru / tüp |
A / H1150 |
TR 10204 3.1 |
$6.00 – 11.00 |
|
Dövme flanşlar |
A / H1150 |
TR 10204 3.1 / NACE |
$8.00 – 16.00 |
|
Boru bağlantı parçaları (dövme / işlenmiş) |
A / H1150 |
TR 10204 3.1 |
$9.00 – 18.00 |
|
Özel dövmeler |
A / H900 / H1150 |
AMS / müşteri özellikleri |
$10.00 – 22.00 |
|
Havacılık barı ve tabağı |
H900 / H1025 / H1150 |
AMS 5643, tam izleme |
$15.00 – 28.00 |
Kontrol ettiğimiz her kaynakta iki model var.Bar en ucuz formdurçünkü en az işleme ihtiyaç duyar.Flanşlar, bağlantı parçaları ve dövme parçalar en pahalıdır- alaşımın farklı olması nedeniyle değil, işleme, dövme ve kesilen malzemedeki verim kaybı için para ödediğiniz için. 8-16 ABD Doları/kg'lık dövme flanş, çoğunlukla aynı 4-8 ABD Doları/kg plakadır, yeniden şekillendirilir ve test edilir.

17-4PH Nedir ve Fiyatı Neden Bu Kadar Değişiyor?
17-4PH (UNS S17400, AISI 630, EN 1.4542), martensitik çökeltmeyle sertleşen bir paslanmaz çeliktir. Yaşlanma sırasında gerçek sertleşmeyi sağlayan kabaca %17 krom, %4 nikel, artı %3-5 bakır ve %0,15-0,45 niyobyumdur. 304/316'nın üzerinde bir fiyat bandına girer ancak nikel süper alaşımlarının oldukça altındadır, çünkü gücünü korur: 316L için ~170 MPa'ya karşılık H1025 yaklaşık 1.000 MPa verim sağlar.
"17-4PH" tek bir ürün olmadığı için fiyat değişmektedir. Çubuk, levha, levha, boru, dövme parçalar, flanşlar ve bağlantı parçaları olarak gönderilir; Durum A'da (yumuşak, yaşlandırılmamış) veya H900–H1150'den herhangi birinde (farklı güçlere kadar eskitilmiş); ve temel bir değirmen sertifikasından tam havacılık izlenebilirliğine kadar her şeyle. Her geçiş fırın süresini, testi ve hurda verimini ve dolayısıyla $/kg'ı değiştirir.
Isı-İşlem Durumu Fiyatı Nasıl Değiştirir?
En ucuz giriş noktasıKoşul A- çözelti-tavlanmış, yumuşak, işlenmeye hazır. Eski koşullar fırın süresini, daha sıkı kontrolü ve ekstra mekanik testleri ekler. Alıcılar bazen A Koşulunu satın alır ve paradan tasarruf etmek için-şirket içinde yaşlandırırlar, ancak bu yalnızca nitelikli ısıl işlem kapasitesine sahip olmaları ve verim riskini göze alabilmeleri koşuluyla yapılır.
|
Durum |
Güç vs A |
Ek Maliyet ve Koşul A |
Tipik kullanım |
|
Koşul A |
Temel (yumuşak) |
%0 (en ucuz) |
Boş işleme,-şirket içi yaşlandırma |
|
H900 |
En yüksek |
+10–20% |
Dişliler, valf yuvaları, maksimum güç |
|
H1025 |
Yüksek |
+8–15% |
Pompa milleri, valfler, bağlantı elemanları |
|
H1075 |
Orta{0}}yüksek |
+6–12% |
Orta-yük yapıları |
|
H1100 |
Orta |
+5–10% |
Geliştirilmiş dayanıklılık |
|
H1150 / H1150M |
Daha düşük, en sert |
+5–12% |
Denizcilik, denizaltı, ekşi servis |
Temel kural:Maksimum güce doğru atılan her adım (H900), dayanıklılığa doğru atılan her adımdan (H1150) daha maliyetlidirçünkü H900 en sıkı proses kontrolünü ve işlenmesi en zor malzemeyi gerektirir. Çiziminiz H1025'i gerektiriyorsa H900 parasını - ödemeyin (veya tersi).

Sertifikasyon Fiyatı Nasıl Değiştirir?
|
Sertifikasyon / Test |
Premium ve Ticari |
|
TR 10204 2.2 (muayene sertifikası) |
Başlangıç (%0) |
|
TR 10204 3.1 (değirmen test sertifikası) |
+3–8% |
|
TR 10204 3.2 (üçüncü-taraf) |
+8–15% |
|
PMI (pozitif malzeme tanımlama) |
+3–6% |
|
ASTM A388'e göre UT |
+5–12% |
|
NACE MR0175 (ekşi, yalnızca H1150) |
+10–20% |
|
AMS 5643 (havacılık, tam izleme) |
+40–100% |
Sertifikasyon, bütçelerin sessizce sızdığı yerdir. Temel bir ticari sertifikanın neredeyse hiçbir maliyeti yoktur; havacılık ve uzay-ekşi hizmet belgeleri, izlenebilirlik, üçüncü-taraf tanıklığı ve ekstra NDT nedeniyle ciddi para kazandırabilir.
2026'da 17-4PH Fiyatları Neden Değişti?
2026 sayısını üç güç belirliyor:
1. Nikel.17-4PH ~%3–5 nikel taşır, dolayısıyla nikel baskın hammadde kaldıracıdır. LME nikeli yaklaşıkŞubat 2026'da 22.000$/ton, sonra kabaca hafifletildiEkim ayına kadar 15.500-16.300$/ton. Nikeldeki her 1.000 $/tonluk hareket, 17-4PH baz maliyetini yüzde birkaç oranında dürtüyor.
2. Isıl işlem ve enerji.Eskitme fırınları, UT ve yüzey bitirme işlemleri enerji-yoğun işlemlerdir. 2026'daki daha sıkı havacılık spesifikasyonları ve kalın levhada daha uzun teslim süreleri trendi, işleme maliyetlerini artırdı.
3. Biçim ve verim.İnce sac, sıkı-toleranslı zemin çubuğu ve küçük- çaplı stok, doğrudan $/kg olarak gösterilen verim cezalarına neden olur.
17-4PH ve Alternatifler - Kilogram Başına Fiyat ve Yaşam Döngüsü Maliyeti
Birim fiyatı hikayenin sadece yarısıdır. 17-4PH, 316L'den kabaca 5–6 kat daha güçlü olduğundan, genellikle aynı yükü taşımak için çok daha küçük bir bölüm belirtebilirsiniz; bu da daha yüksek $/kg'a rağmen bitmiş parçayı daha ucuz hale getirebilir.
|
Seviye |
Gösterge Fiyat (USD/kg) |
Verim (MPa) |
Maliyet açısından kazandığında |
|
17-4PH (H1025) |
3–8 ABD Doları (forma bağlı) |
~1,000 |
Orta derecede korozyonda yüksek mukavemet |
|
316L |
$2.5–4.5 |
~170 |
Korozyon kurşunları; ikincil güç |
|
15-5PH |
$4–9 |
~1,000 |
Aynı güç, daha temiz enine tokluk |
|
13-8Ay |
$8–16 |
~1,150 |
Daha yüksek mukavemet + daha iyi korozyon |
|
410 |
$1.5–3 |
~620 |
Maliyet-odaklı, düşük korozyon ihtiyacı |
|
2507 (süper çift yönlü) |
$6–12 |
~550 |
Sıcak deniz suyu, yüksek klorürler |
"17-4PH, 316L'den daha pahalıdır" ifadesini "316L daha ucuzdur" diye okumayın. 316L'lik bir şaftın, 17-4PH'lik bir şaftın mukavemetiyle eşleşmesi için üç kat çapa ihtiyacı varsa, 316L parçası ham kütle açısından daha ağır ve pahalı hale gelebilir, ayrıca işlenmesi daha zor olabilir. Karşılaştırınbitmiş bileşen$/kg değil.
Doğru 17-4PH Teklifi Nasıl Alınır?
Kötü tekliflerin çoğu belirsiz sorulardan gelir. Tedarikçinize bu sekiz ayrıntıyı verirseniz, gerçekten bütçe ayırabileceğiniz bir sayı elde edersiniz:
1. Şartname ve derece- ASTM A564 (çubuk/dövme), A693 (levha/levha), A705 (dövme) veya AMS 5643.
2. Ürün formu- çubuk, levha, boru, flanş, bağlantı parçası, dövme.
3. Boyut- çap / kalınlık / OD / DN ve uzunluk veya miktar.
4. Isı-işlem koşulu- Koşul A, H900, H1025, H1075, H1100, H1150 veya H1150M.
5. Yüzey kalitesi- siyah, salamura edilmiş, parlak, soyulmuş, merkezsiz zemin.
6. Sertifikasyon- TR 10204 2.2 / 3.1 / 3.2, AMS 5643, NACE MR0175, PMI, UT (A388).
7. Miktar- 50 kg'lık bir deneme partisinin kg başına maliyeti, 5 tonluk bir siparişten çok daha fazladır.
8. Başvuru- petrol ve gaz, havacılık, denizcilik vb., dolayısıyla tedarikçi kötü-hizmet veya izlenebilirlik ihtiyaçlarını işaretler.
Kesin bir RFQ aynı zamanda kalite kontrolünüzdür: Bir tedarikçi H900 teklifinde bulunursa ancak çiziminizin NACE için H1150'ye ihtiyacı varsa, tutarsızlık parçalar arızalandıktan sonra değil sipariş vermeden önce ortaya çıkar.
SSS:
2026'da 17-4PH'nin kg başına maliyeti ne kadar?
Ticari 17-4PH, sıcak haddelenmiş çubuk için kg başına yaklaşık 3,00–5,50 ABD Doları ve levha için kg başına 4,80–8,00 ABD Doları tutarındadır (FOB Çin, EN 10204 3.1). Flanşlar ve bağlantı parçaları 8–18 ABD Doları/kg seviyesinde bulunurken, tam AMS 5643 havacılık malzemesi kg başına 15–28 ABD Dolarına ulaşıyor.
17-4PH neden 304 veya 316 paslanmazdan daha pahalıdır?
Bakır ve niyobyum alaşımının yanı sıra çok-adımlı yaşlandırma ısıl işlemi. 304 nedeniyle ve 316 standart östenitik kalitelerdir; 17-4PH, dayanıklılık için tasarlanmış özel bir çökeltmeyle sertleştirme alaşımıdır ve bu dayanıklılık, parça başına daha az malzeme kullanmanızı sağlar.
Isıl-işlem durumu fiyatı değiştirir mi?
Evet. A koşulu en ucuzudur çünkü yaşlanmayı atlar. Eski (H900–H1150) satın alındığında genellikle %5–20 eklenir; H900, en sıkı süreç kontrolü nedeniyle bu aralığın en üstünde yer alır.
AMS 5643 malzemesi prime değer mi?
Yalnızca uygulamanız gerektiriyorsa. AMS 5643 tam havacılık izlenebilirliği, UT ve parti kontrolü için %40-100 ekler. İhtiyacınız yoksa, EN 10204 3.1 sertifikasına sahip ticari A564 çok daha ucuz ve tamamen yeterlidir.
17-4PH'nin en ucuz şekli nedir?
En az işleme ihtiyaç duyduğu için Koşul A'daki sıcak-haddelenmiş yuvarlak çubuk. Dövme parçalar, flanşlar ve bağlantı parçaları, işleme ve verim kaybı nedeniyle en pahalı formlardır.
Sertifikanın fiyata ne kadar katkısı var?
Temel bir EN 10204 3.1 sertifikası yaklaşık %3–8 ekler. Üçüncü-taraf 3.2 %8-15 ekler. NACE MR0175 (ekşi servis, H1150) %10-20 ekler. Tam AMS 5643 %40–100 ekleyebilir.
2026'da 17-4PH fiyatları neden arttı?
Çoğunlukla nikel. LME nikeli Şubat 2026'da 22.000 $/ton civarına ulaştı ve Ekim ayına kadar ~15.500-16.300 $/ton'a geriledi. Enerji ve işleme maliyetleriyle birleştiğinde 2026 fiyatları 2025 fiyatlarının yaklaşık %5-8 üzerinde seyrediyor.
Çin-menşeli 17-4PH daha mı ucuz?
Evet. Çin-menşeli ticari çubuk ve levhalar, eşdeğer kaliteler için genellikle Avrupa ve Kuzey Amerika spot fiyatlarının %20-40 altındadır. Havacılık ve uzay-sertifikalı veya sıkı işlenmiş ürünler için aradaki fark daralıyor.
A Koşulunu satın alıp kendim eskiterek paradan tasarruf edebilir miyim?
Nitelikli ısıl-işlem kapasitesine sahipseniz ve verim riskini karşılayabiliyorsanız, potansiyel olarak bunu yapabilirsiniz. Aksi takdirde, kendi fırın sürenizi ve hurdanızı hesaba kattığınızda, eskimiş durumu fabrikadan satın almak daha güvenli ve genellikle daha ucuzdur.
17-4PH ile 15-5PH arasındaki fiyat farkı nedir?
15-5PH, ferrit şeritleri olmadığından, daha temiz enine dayanıklılık için genellikle küçük bir prim (kabaca 4–9 ABD Doları/kg ve 3–8 ABD Doları/kg) sağlar. Mukavemet ve korozyon birbirine yakındır.
Toplam maliyet açısından 17-4PH 316L ile nasıl karşılaştırılır?
17-4PH, kg başına daha pahalıdır ancak 5–6 kat verim sağlar. Mukavemet açısından kritik parçalar için genellikle bölümün boyutunu küçültebilirsiniz; bu da bitmiş bileşenin büyük boyutlu bir 316L parçadan daha ucuz olmasını sağlayabilir.
17-4PH çubuk, levha, boru, flanş ve bağlantı parçalarını nereden satın alabilirim?
Fabrika-doğrudan ihracatçılardan (hacim ve özel özellikler açısından en iyisi) veya yerel distribütörlerden (acil küçük partiler için en iyisi). oepipe.com, EN 10204 3.1 sertifikalarına ve ASTM A564 / A693'e göre ısıl işleme sahip UNS S17400 çubuk, levha, boru, flanşlar ve bağlantı parçaları tedarik etmektedir.







